Uroda jesieni...Zapraszamy na spotkania z mazurska przyrodą zapisane w dźwiękach Radio Planeta, a jest to wspomnienie z sierpnia tego roku dedykowane Amelce Sykut z Lublina. Zamek Olsztyn był taki kolorowy tego ranka.Podobne zajęcia odbywały się od 2007 roku w IP CZD w Warszawie. Fundacja Nasze Dzieci www.naszedzieci.org.pl zechciała podarować je dzieciom i rodzicom na oddziale Kliniki Onkologii Instytutu Pomnik Centrum Zdrowia Dziecka.  Akcja Floryści Dzieciom zgromadziła dzieciaki z 5 klinik.

 

 

 

 

 

 

Zielone Warsztaty to cykl spotkań w różnych środowiskach dziecięcych celem pobudzenia aktywności ukierunkowanej na wolontariat dziecka dla dziecka.  Spotkania z mazurską przyrodą jest projektem, realizowanym obecnie przy wsparciu Wojewody Warmińsko- Mazurskiego adresujemy go do dzieci i młodzieży z Mazur. Na zajęcia z eko-florystyką, które mają charakter otwarty przychodzą wszyscy zainteresowani nowymi formami oddziaływania na świadomość ekologiczną przez sztukę związaną z roślinami. Czas uwrażliwiania...czyli eko-sztuczki dla współczesnego człowieka. Miejsce AKCJI MŁODZIEŻOWY DOM KULTURY w Mrągowie. Nasze tworzywo: papier ekologiczny, suche rośliny naturalne i poddane zabiegom florystycznym, liście polskich drzew oraz tropokalne liście palmy, materiał sztuczny dla kontrasu z żywym, klej florystyczny silikownoy oraz tzw "czarodziejski"oraz parę nut na orkiestrę mazurskiej jesieni.

 

 

 

 

Spotkania odbywają się w każdy poniedziałek (od października do grudnia) od godziny 16.00.

Uwaga!!! trwa konkurs na jesienny florystyczny krajobraz.  Można głosować w MDK Mrągowo, przysłać do nas pracę na wspólną wystawę lub jej zapis fotograficzny wszystkie wyróżnione publikujemy na naszych stronach.

e: mail

zielonedzieciaki@o2.pl

fot. Zofia Wojciechowska Zielone Warsztaty w Mrągowie i Fundacji Nasze Dzieci w Warszawie.

 

Nagrania- www.radiownet.pl/radio/zielone-dzieciaki/

1. sierpień Radio Planeta oraz dzieciaki na

2.Spotkaniach z Mazurską Przyrodą- MDK Mrągowo

3. Koncert Pro Musica Antiqua- ta muzyka towarzyszy naszym spotkaniom www.promusica.info.pl